خانواده درسا

خانواده درسا
عمومی
2

شاید شما هم اسم خانواده درسا و یا زیست بوم مجازی درسا رو شنیده باشید و براتون جای سوال باشه که خانواده درسا چیه؟ با فیگیرو همراه باشید تا کمی در این مورد و زیست بوم مجازی درسا بهتون توضیح بدم.

جای گرفتن فضای مجازی توی سال های اخیر در صدر جدول سرگرمی های کودک و نوجوان از یه طرف و تبدیل شدن به مرجع اصلی ترویج فرهنگ و آموزش از طرف دیگه، باعث شده فضای فناوری اطلاعات به عنوان یکی از مهم ترین عرصه های موجود تو طراحی اولویت های برنامه ریزی و برنامه سازی شناسایی بشه.

یکی از مهم ترین گروه های مصرف کننده تو فضای مجازی که بیشترین تاثیرپذیری رو به نسبت محتواهای عرضه شده تو این فضا داره، گروه کودک و نوجوانه. گروهی که امروز به عنوان نسل آینده این مرز و بوم، با حجم عظیمی از محتوای مخرب و ضد ارزشی مواجهه.

خانواده درسا از سال ۱۳۹۴ تمام عزم خودش رو تو زمینه ی تولید، تامین و حمایت از تولیدات حوزه کودک و نوجوان تو فضای مجازی به کار گرفته تا بتونه شعار ” دانایی ، رشد ، سرگرمی و اینترنت پاک ” رو به مرحله ی اجرا دربیاره. شعاری که با تحقق اون، فضای مجازی پاک، سالم و مفید، از آرمان به یک واقعیت تبدیل میشه.

اهداف زیست بوم مجازی درسا

خانواده درسا تلاش می کنه با هر گام که در این راه بر می داره، به سوی اهداف زیر نزدیک تر بشه:

  1. ایجاد فضای مجازی سالم، مفید و ایمن برای کودک و نوجوان در مقابل محتوای ناسالم و رفتارهای مجرمانه
  2. ارائه بازی ها و برنامه های آموزشی، کاربردی و سرگرم کننده و محتوای منطبق با نیازهای کودکان و نوجوانان
  3. ارائه ابزارهای مدیریت و نظارت والدین بر فعالیت های مجازی فرزندان
  4. آموزش مهارت های استفاده موثر از فضای مجازی به خانواده ها و ارتقای سواد مجازی ایشان
  5. بومی سازی و رده بندی انواع محتوای صوتی، تصویری و چندرسانه ای کودکان و نوجوانان و تسهیل دسترسی خانواده‌ها به آن

خدمات خانواده درسا

خانواده درسا با مجموعه ای کامل از خدمات، سعی در ارائه راهکاری جامع تو زمینه ی حفظ و حراست از کودکان توی فضای مجازی عرضه کرده. خدمات این مجموعه عبارتند از:

۱. اینترنت درسا:

امروزه زندگی بدون استفاده از اینترنت سخت و شاید حتی دور از ذهن باشه. شاید شما هم نگرانید که حضور توی فضای مجازی، سلامت و امنیت فرزندانتون رو به خطر بِندازه. از طرفی تمایل دارید که فرزندانتون از محتوای سرگرم کننده و آموزشی سایت‌ها بهره‌مند بِشَن. اینترنت درسا برای پاسخ به این نیاز طراحی شده تا صرفاً تو سایت هایی که مناسب سن و فرهنگ کودکانه، جست و جو کنه و محیطی پاک رو برای کودک به ارمغان بیاره. علاوه بر این، بهترین سایت های موجود رو به صورت طبقه بندی شده، به کودک پیشنهاد می کنه تا از محتوای اونا استفاده کنه.

برای فعالسازی این سرویس می تونید عدد ۲۵ رو به شماره ۳۰۰۳ ارسال کرده و یا با شماره گیری کد دستوری #۲۵*۱۰* این سرویس رو بر روی تلفن همراه خودتون تجربه کنید.

۲. دنیای درسا:

اپلیکیشنی که با اون والدین می تونن همه ی فرآیندهای موجود تو موبایل و یا تبلت خودشون یا فرزندانشون رو در زمان کاربری کودک از اون، مدیریت کنن.

فرآیندی که شامل مدیریت زمان، محتوا و نوع دسترسی های کودک به اپلیکیشن های موجود تو موبایله و محیط امنی رو بدون هزینه ی خرید تبلت یا دستگاه های هوشمند دیگه و فقط با نصب یه برنامه برای والدین به ارمغان میاره.

شما می تونید برای فعالسازی این سرویس، عدد ۸۴ رو به شماره ۳۰۰۳ ارسال کرده و یا با مراجعه به درسا بازار، این برنامه رو دریافت و استفاده کنید.

۳. درسا بازار:

درسا بازار ، ارائه‌ دهنده ی بیش از ۴ هزار اپلیکیشن اندرویدی با رویکرد ایرانی اسلامی ‌مناسب رده سنی کودک و نوجوانه که هم به لحاظ محتوایی و هم کیفیتی، به صورت تخصصی در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کنه. این بازار به انتشار اپلیکیشن های تخصصی حوزه کودک و نوجوان تو گروه های مختلف از جمله سرگرمی، بازی، آموزشی و … می پردازه و این امکان رو فراهم آورده که تولید کنندگان اپلیکیشن در حوزه کودک و نوجوان، بتونن اپلیکیشن های خودشون رو طبق استانداردهای این بازار تولید کنن و تو این بازار تخصصی انتشار بِدَن.

والدین هم می تونن اپلیکیشن های مورد نیاز فرزندانشون رو با خاطری آسوده، از این بازار تخصصی ( درسا بازار ) که اپلیکیشن هاش، هم به لحاظ محتوایی کنترل شده اند و هم به لحاظ کیفیت تولید، عاری از هرگونه بدافزار هستن رو دانلود کنن.

شما می تونید برای فعال سازی این سرویس، عدد ۵۰ رو به شماره ۳۰۰۳ ارسال کرده و یا با مراجعه به سایت خانواده درسا به نشانی https://www.dorsafamily.ir ، این برنامه رو دریافت کنید.

۴. پرسا:

خدمت پرسا رو شاید بشه یکی از اولین سرویس های موجود تو زمینه ی کودک و نوجوان دونست که از طریق اون، کودکان می تونن با مطرح کردن پرسش های خودشون، پاسخ های متخصصان حوزه ی کودک و فضای مجازی رو به راحتی دریافت کنن.

فراموش نکنید که این خدمت صرفاً برای کودکان نیست. والدین هم می تونن با مراجعه به این سرویس، معضلات خودشون و فرزندانشون رو در مواجهه با فضای مجازی مرتفع کنن.

شما می تونید برای استفاده از این سرویس به سایت پرسا به نشانی porsa.dorsafamily.ir مراجعه کنید و یا با ارسال عدد ۹۲ به شماره ۳۰۰۳ نسخه اپلیکیشن این برنامه رو دریافت کنید.

۵. فندقستان:

دسترسی داشتن به برنامه ای که بشه به محتوای اون اعتماد کامل داشت، زمانی بیشترین اهمیت رو پیدا می کنه که مخاطب اون برنامه رو کودکان و نوجوانان تشکیل داده باشن.

فندقستان با ارائه محتواهایی که هم بتونه نیاز کودک جهت دسترسی به محتواهای جذاب رو تامین کنه و هم بتوانه نگرانی والدین در زمینه ی دسترسی به محتواهای ایمن و مفید رو مرتفع کنه، به مخاطبان معرفی شده.

اپلیکیشنی که محتواهایی از جنس شعر، قصه، داستان، مسابقه و.. رو با فرآیند بازی آموزی به کار گرفته تا بتونه در کنار سرگرمی ایمن، آموزش مهارت های فضای مجازی رو هم به کودک آموزش بده.

شما می تونید برای فعالسازی این سرویس، عدد ۸۰ رو به شماره ۳۰۰۳ ارسال کرده و یا با مراجعه به درسا بازار ، این برنامه رو دریافت و استفاده کنید.

این فقط بخش کوچکی از سرویس های جذاب خانواده درسا ، توی دنیای مجازیه. لیست کامل برنامه ها رو می تونید با مراجعه به آدرس dorsafamily.ir مشاهده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات خانواده درسا ، به سایت dorsafamily.ir مراجعه کنید و یا با ارسال کد ۱۰۰ به شماره ۳۰۰۳ عضو سامانه پیامکی اطلاع رسانی و آموزشی کاملاً رایگان درسا بشید. در صورت تمایل می تونید اطلاعات تکمیلی رو از طریق تماس با شماره ۵۳۸۷۸-۰۲۱ هم دریافت کنید.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینترنت 4.5G
اپراتورها
اینترنت ۴.۵G

اینترنت ۴.۵G در واقع نسل ۴.۵ ارتباط مخابراتی هست که سرعت بسیار بالایی تو برقراری ارتباط داره. با فیگیرو همراه باشید تا در مورد این نسل، به صورت تخصصی و بیشتر، بدونید.   تعریف اینترنت ۴.۵G نسل ۴.۵ واسطی بین نسل ۴ مخابراتی و نسل ۵ هست که هنوز تجاری سازی …